Klasa 4
Wróć do modułu: Gramatyka

Wielka i mała litera

20 min
Komiks: Polak piszemy wielką literą, warszawiak — małą.

Generalna zasada: Nazwy własne piszemy wielką literą, a pospolite małą. Ale diabeł tkwi w szczegółach.

Ładowanie diagramu…

Pułapka: Państwo ≠ miastoPolak wielką, ale warszawiak małą. Przymiotnik od nazwy własnej też małą (polski język), chyba że to dzierżawczy (Męka Pańska).